Ona je, na svom Twitter nalogu, kazala da je sa timom Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija u 2021. godini postavila jako dobre osnove za digitalnu transformaciju društva, ukazujući da to potvrđuje i ovogodišnji izvještaj Evropske komisije, kao dio Joinup platforme Evropske komisije, a u okviru inicijative Interoperabilna Evropa.
„Izvještaj prepoznaje značaj svih aktivnosti, usvojenih strateških i normativnih dokumenata na polju digitalizacije i javne uprave u Crnoj Gori tokom 2021. godine. Evropska komisija, kao veoma značajan i dobar pomak, između ostalih, prepoznaje i donošenje i usvajanje Strategije reforme javne uprave, Strategije digitalne transformacije, kao i Strategije sajber bezbjednosti, koje je Vlada Crne Gore usvojila u decembru 2021, a za period do 2026. godine“, rekla je Srzentić.
Kazala je da je raduje da je Predlog Zakona o elektronskom dokumentu, koji je tim Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija radio tokom 2021. u veoma inkluzivnom procesu sa brojnim partnerima iz javnog, privatnog i civilnog sektora, a Vlada Crne Gore usvojila u decembru 2021. godine, zvanično usvojen u Skupštini Crne Gori i da je stupio na snagu krajem 2022.
„Snažno vjerujem da će primjena pomenutih strateških dokumenata, akcionih planova i novog Zakona o elektronskom dokumentu, doprinijeti da procesi reforme javne uprave i digitalizacije budu pažljivo i kvalitetno sprovedeni, unapređenju poslovnog ambijenta i većem korišćenju elektronskog dokumenta i digitalnog potpisa“, navela je Srzentić.
Istakla je da joj je drago da su projekti, koje je tim Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija u okviru 42. Vlade započeo, nastavljeni i od strane 43. Vlade Crne Gore, „a vjerujem i od strane svih budućih vlada“.
„Iskreno se nadam da će se i u budućem periodu udruženim snagama nastaviti ulaganje u kritičnu infrastrukturu, ubrzanje digitalizacije servisa i procesa, na dobrobit svih u Crnoj Gori“, zaključila je Srzentić.